Pages Navigation Menu

Udělejme naše psy šťastné

Valentýnský coursing Polnička 11.2.2012

Valentýnský coursing Polnička 11.2.2012

Jedním slovem PARÁDA. Tohle slovo mě napadá, když si vzpomenu na uplynulý víkend. Byla to první akce rr-sportu v letošním roce a zároveň první víkendová akce vůbec. Vše začalo v pátek 10.2. kolem 16 hod. a to příjezdem do Polničky. Již v tuto dobu se teplota blížila k -15 st. celsia a chlapi začali teprve s přípravou dráhy pro sobotní závody……

V chatě mezitím běžely ve všech pokojích teplovzdušné ventilátory, aby nám kamarádi, kteří měli dojet již v pátek na závody a víkendovou akci, nezmrzli. Průběžně jsem chodila chlapy kontrolovat ven a s obavami jsem koukala, jak jde teplota dolů, kluci byli na čtyřkolce zmrzlí jak herinci a na střídačku se chodili ohřívat ke krbovým kamnům. Trošku jsem se bála, že se nám nepodaří trať dostat do stavu, že se na ni bude dát pustit naviják. Ale naši rr-sporťáci jsou skvělí a s pomocí čytřkolky a tekutého zahřívadla, které jim bylo podáváno, aby venku nezmrli úplně, se jim to podařilo a co večer započali, ráno dotáhli do zdárného konce. Tímto bych jim chtěla moc poděkovat za tu námahu….věřte, že to opravdu nebylo jednoduché!

Večer se již po té nesl ve výborné náladě a tešení se na sobotní běhání. V sobotu ráno jsme se probudili do opravdu chladného rána, kdy teplota na teploměru venku na chatě dosahovala k -20 st., ale postupně šla nahoru s tím, jak stoupalo slunce na nebi. Nakonec místo 44 nahlášených pesanů přijelo závodit 29 odvážlivců a všem patří dík, že se nezalekli mrazu a dojeli. Odměnou nám všem bylo nádherné, slunečné počasí s přijatelnou teplotou a výbornou atmosférou. Trať jsme tentokrát udělali, vzhledem k množství sněhu na hřišti kratší a proto si všichni zaběhli, místo původně nahlášených tří kol, kola 4. Pořadí bylo stanoveno součtem dvou nejrychleji zaběhnutých časů a absolutní vítěz rr a nejrychlejší pejci z řad příchozích byli určeni nejrychleji zaběhnutým časem kola. Ještě jednou děkujeme všem, co přijeli a doufáme, že se jim akce líbila minimálně tak, jako nám. Opět dojelo i pár nováčků a myslím, že sami byli překvapeni, jak to jejich pejskům běhá i když před tím naviják nikdy neviděli.

Za zajištění občerstvení bych chtěla poděkovat mé kamarádce Petře, její dceři Lucce a příteli Liborovi. Také ještě jednou děkujeme našim sponzorům, za poskytnuté dárečky a to Nakladatelství Plot, internetovému obchůdku Bedog, firmě Mapes, firmě Thermona spol. s r.o.. Stavební firmě Megality s.r.o. děkujeme za poskytnutí plynových ohřívačů, které nám pomohly překonat mrazivý den a díky kterým mohl být naviják vůbec použit. A v neposlední řadě děkujeme opět Obci Polnička a dále pronajímateli areálu, panu Kabrdovi, za poskytnutí skvělého zázemí pro naši valentýnskou akci.

Za fotky děkujeme Martinu Ludvíkovi, Katce Novotné a Jiřímu Tomkovi. První foto od Jirky Tomka ZDE , další foto od Katky ZDE

valentyn 12

vysledky Valentýnský coursing

Vítězové jednotlivých kategorií:

DOROST RR:

1. James z Korycanských skal

2. Lukas

3. Arnie Sonedara

4. Afsi

PSI RR:

1. Bomani Irsania

2. Excalibur Anunnaki

3. Antony Morano

FENY RR:

1. Jenna

2. Albi

3. Mara Al Kham-Sa

PŘÍCHOZÍ DO 40 cm

1. Niki – voříšek

2. Kira – amstaf

PŘÍCHOZÍ NAD 40 cm

1. Fin – maďarský ohař

2. Bahir al Ghazal Farafra – faraonský chrt

3. Ebonnie z Kamilkové zahrady – australský ovčák

ABSOLUTNÍ VÍTĚZ RR – Jenna s časem 15:01

NEJRYCHLEJŠÍ PŘÍCHOZÍ DO 40 cm – Niki voříšek s časem 17:77

NEJRYCHLEJŠÍ PŘÍCHOZÍ NAD 40 cm – Fin – maďarský ohař s časem 15:50

Leave a Reply