Protože si myslím, že by jste mohli být informováni,  jak pokračuje hledání nového vhodného areálu pro další ročník Summer Campu 2015, rozhodla jsem se, že Vám napíšu, kde jsme vlastně všude byli.

Jako první jsme zajeli do areálu Radíkov u Olomouce. Cca 2 km od ZOO Kopeček. Rozmístění chatek by bylo super, areál se jevil celkem sympaticky, ale soc. zařízení trochu katastrofa a  žádná louka kolem na běhání. Do areálu se s námi jel podívat i Láďa s Luckou a shodli jsme se, že tady tedy NE-E.

Další areál jsme navštívili Rekreační středisko firmy Adamos v Sněžném, což je cca 20 km od Žďáru nad Sázavou a nachází se na konci obce. Areál je dostatečně velký a prostorný. Správce areálu veliký sympaťák a byli jsme přesvědčeni, že jsme našli to pravé. Ubytování ve 30 chatkách a cca 20-ti pokojích na budově. Vše čisté i když na těch chatkách je vidět, že na nich hlodá zub času, ale kde ne, že? Sprchy byly nové a čisté, areál uzavřený, jídlo by bylo zajištěno v jídelně. Běhalo by se uvnitř areálu na hřišti, nebo přímo před chatkami, protože areál je opravdu velký. Jediná nevýhoda, že tam není žádná restaurace. I když bychom měli zajištěno jídlo, také pivo, chlazení apod., v případě nějakého občerstvení by jste museli chodit do vsi. Ale to si myslím, že by také nevadilo. Prostě jsme měli dojem, že jo, tady budeme příští rok….ale….

V sobotu jsme se jeli podívat se Standou a Jitkou Mrázkovými na další areál a to k Jičínu do Kempu Allegro Hořice . Areál se nachází na konci obce Dachovy a je umístěn na kraji lesa. Areál je také rozlehlý, i hřiště na běhání by bylo velké + byl tam bazén! Jen chatiček bylo cca na max 60 lidí, což je pro nás málo, tak jsme se ani neptali na podmínky. Standa navrhl, že se po cestě k nim můžeme stavit v obci Pecka, kde se nachází také camp i s bazénem a že to tam prostě jen můžeme okouknout. No tak tento areál by vůbec nebyl vyhovující, protože je to veřejné koupaliště a camp pro karavany a stany a určitě by tam nechtěli pejsky. Jitka prohlásila, že cca 300 m odtud je bývalý pionýrský tábor, ale že neví, jak to tam vypadá! Tak jsme tam vyjeli….

A to je ta první PECKA!! Areál se jmenuje Rekreační areál PECKA a leží na rozhraní Českého ráje a Podkrkonoší a je bombastický, nádherný, prostě nás okouzlil. Ubytovací kapacita je ohromná 41 chatek, další ubytování v pokojích s vlastním WC a sprchou a rozhodně se nedá jen námi, celá kapacita areálu využít. Jsou tam hřiště na plážový volejbal, antukové hřiště na normální volejbal, nebo nohejbal, dodělávali tenisový kurt, společenská místnost s krbem, pinpongovým stolem. Velké ohniště. Kolem lesy, nádherný výhled. Spousta tras na procházky, 300 m od areálu koupaliště. Po prvotním nadšení jsme si šli sednout na terasu restaurace, odkud je výhled na celý areál a nechali si zavolat správce. Když nám spolu s paní, co tam obsluhovala, začali vykládat, že pejsci nejsou problém, že tam jezdí se salašnikama, že vlastně skoro vše, na co jsme se ptali, nebyl problém, tak jsme byli velice mile překvapeni.  I když se platí 50 Kč za psa, tak cena ubytování s plnou penzí pro skupiny je kolem 275 Kč v chatkách, tak to byla pro nás druhá PECKA! :))) A třetí PECKA byla, když mi tam došel e-mail od naší členky Lucky Peckové, která mi sdělovala, že si už zamlouvá místo na SC na další rok!! To přišlo opravdu v pravou chvíli a dost nás to pobavilo, jak se Lucka trefila!! :)))) Takže jsme se rozhodli, že pokud se dohodneme s tou cestovkou, která ten areál provozuje, na nějakém termínu, jdeme do toho. Teď to bude vše v jednání a doufám, že se dohodneme!

Fotografie areálu jsem uložila na rajče R.R.Sport a jsou k zhlédnutí ZDE