A na začátek moje obligátní věta…… Jsou za námi, tentokráte první, závody roku 2019 a z našeho pohledu, byly opět velice vydařené a to díky Vám všem, kteří jste na ně přijeli.

Když domlouváme únorové termíny, tak nikdy nevíme, do čeho vlastně jdeme, jaké bude počasí, jaký bude terén kolik se nahlásí lidí a pod. Zrovna v letošní zimě, kdy min. na Vysočině bylo sněhu dva měsíce habakuk, jsme měli trošku obavy, jak to vše vlastně proběhne. Hodně nám k tomu nahrálo týdenní oteplení, které rozpustilo velkou část sněhu a zrovna v Křižanově na trati po něm nebylo ani památky. Navíc v sobotu ráno hodně přimrzlo, tak se dopolední závody pro rr a pro příchozí odehrály na trošku náročnějším terénu, kdy to psům v zatáčce hodně klouzalo a musely běhy korigovat a tím hodně vybíhali od zástěny. Odpoledne už to bylo lepší, protože se teplota vyšplhala nad 0 a na startu začalo být pěkně blátivo, ale psům to zase na trati neklouzalo a bylo to znát i na těch časech

Myslím, že jsme přípravou překvapili sami sebe, protože se nám podařilo závody zahájit v 9:31 hod. Což si troufám říci, že se ještě nikdy nestalo, že bychom začali na čas přesně. Kluky sporťáky musím strašně moc pochválit. Navíc bylo znát, že je natažené nové lano, opravená časomíra a že tu přípravu prostě vzali zodpovědně. I když jsem zaspala se Stop stavem a bylo původně nahlášeno 85 psů, tak nakonec dojelo běhat 77 psů, což považuji za krásné číslo, vzhledem k zimnímu datu. Areál v Křižanově jsme na běhání vlastně použili poprvé a vše pro nás byla velká premiéra. Myslím, že areál je pro naše závody vynikající a doufám, že i Vám se tam líbilo. Je sice trošku dál od sebe příjemka psů a závodní dráha, ale zase nikomu tam nevadíme, nejezdí kolem auta, máme skvělé ubytování i zázemí a prostě za nás 1*.

Fotil nám opět Michal Sedláček, kterému za fotky moc děkuji a najdete je v tomto odkazu FOTO 

BULL plemena fotila Míša Tuček Konečná, které také moc děkuji za fotky a nejdete je v tomto odkazu FOTO Míša

Fotky od zástupkyně sponzora JK ANIMALS, Markéty jsou ZDE

Na první závody tedy nakonec přijelo běhat 32 ridgebacků, 11 příchozích, 33 BULL plemen a jejich kříženců. U ridgebacků je úžasné, kolik nám běhá aktivních veteránů a vůbec nemají špatné časy, oproti mladším ročníkům. Také jsem překvapena rychlostí dorostenek, které na dalších závodech postupují již do kategorie dospělých fen a bude to pro ně složitější v té velké konkurenci již zkušených fen. Nicméně jsou strašně rychlé a myslím, že to bude prostě opět hodně zajímavé, jak si povedou v dospělácké kategorii. Také mě překvapuje nepoměr psů a fen, kdy nám běhají pouze 4 psi oproti 13 fenám. Ale tento nepoměr je i u pitbulů, tak to bude asi větší oblibou fenek u chovatelů a majitelů.

Absolutní vítězkou se u RR stala opět A´Mumbi Thembi Kwayera majitelů Veroniky a Michala Fiantových a potvrzuje v podstatě už třetím rokem svoji nadvládu v této kategorii. Její čas byl 30:80 (součet dvou nejrychlejších běhů).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Absolutní vítězkou mezi příchozími se překvapivě stala NIA – kříženka majitele Tomáše Bravence. Její čas byl 32:06 (součet dvou nejrychlejších běhů).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Absolutní vítězkou u BULL plemen se stala pitbulka Carrie majitelky Milady Skulové  s  časem 30:82 (součet dvou nejrychlejších běhů). Za foto moc děkuji majitelce 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výsledková listina u RR a příchozích:

262 KBrrsport-vysledky-rr-a-prichozi-1.zavody-krizanov

 

Výsledková listina u BULL plemen:

224 KBrrsport-vysledky-bull-1.zavody-krizanov

A na konci moje obligátní děkování všem, kdo se na celém chodu závodů podílejí!! Petr a Honza, coby sporťáci….pomáhali jim stavět Peťa Jurásek a Dalibor Lukaštík, bourat Tomáš Janča a Aleš Novotný. Jitce Mrázkové moc díky za vzorné vybírání peněz u prezence. Jitka Spurná a Ilonka Novotná, moc díky za pomoc s občerstvením a také moc díky Míšovi Fiantovi za krásné diplomy a Verče Fiantové, za to, jak mi se vším pomáhá.

V neposlední řadě bych moc chtěla poděkovat firmě JK Animals za krásný sponzoring a její zástupkyni Markétě Horákové za to, jak vše připravila a dovezla a že je to príma ženská! 🙂 

Už teď se na Vás na všechny moc těšíme na jarních závodech na Vysokém Poli! Šárka