Listopadové závody byly opět super akcí, ale ze začátku to vypadalo na pořádný průšvih!! Dva dny před závody nám sdělili zástupci z Obce, že o pořádání závodů ví, nicméně, že nás na hřiště běhat nepustí a že nám nabízí náhradní plochu!! Peťu málem odvezli a to i proto, že já neměla prostor to řešit  a tak to vše bylo na jeho bedrech, a že se nakonec vše konalo, je hlavně jeho zásluha a tímto mu moc děkuji za všechnu tu starost!

Takže po dramatických chvílích před závody, jsme si přáli už jen jediné, aby nepršelo!! Překvapilo nás velké množství nahlášených pejsků a to nejen ridgebacků, ale i australských ovčáků a chrtů. Každé z těchto tří plemen mělo početné zastoupení a na všechny byl nádherný pohled, když běželi za střapečkem, tedy svou kořistí!! Měli jsme opět i pár začátečníků, ale myslím, že většině pejsků, co běželi poprvé stačilo chvíli koukat, jak běhají nadšenci před nima a pak sami věděli, že tu třepotající věc musí ulovit!

I když se běhalo na jiné ploše, než na hřišti, sporťáci postavili pěknou trať (v rámci daných možností) a věřím, že si všichni pejsci zaběhali ke své spokojenosti a líbilo se to jak jim, tak i jejich pánečkům. Ani nevadilo, že se běhalo jiným směrem. O to je to zajímavější a převezli se i takoví skákači přes sítě, jako je Enzo 🙂

Pro velkou účast…opravdu skoro 60 psů…..a docela zimu, jsme nakonec pejsky nechali běžet jen dvě kola a vítěze jsme určili nejrychleji zaběhnutým kolem. Absolutní vítězové ve svých kategoriích byli určeni součtem obou běhů!! Ale jak je již na našich akcích dobrou tradicí, než byly spočítány výsledky, kluci nechali všechny, kteří měli zájem, dostatečně vyběhat, ať už samotné nebo ve skupinkách 🙂

Ještě jednou bych vám všem, co jste dojeli běhat, chtěla poděkovat za účast, za disciplinovanost i za trpělivost. Přece jen při tolika pejscích vše déle trvá!

Dále moc děkuji všem, kdo fotili a kdo poskytli nějaké fotky…jmenovitě Vlaďka Hovorková a Katka Novotná. Sporťákům Pepovi a Peťovi za super pouštění navijáku, Peťovi a Standovi za časomíru.

Další poděkování patří panu Kabrdovi za pronájem chaty a poskytnutí azylu pro všechny zmrzlé, kteří se mohli v chatě občerstvit a ohřát (za občerstvení děkuji Vítkovi a Lucce) a v neposlední řadě děkujeme i Obci Polnička, že nám bylo umožněno běhat na náhradním pozemku!

Také děkujeme za dárečky internetovému obchůdku BEDOG a za hlavní cenu pro Absolutního vítěze rr (softsheelový obleček) děkujeme rodině Helešicových!!

Foto :

Vlaďka Hovorková  http://dexendy.rajce.idnes.cz/Coursing_17_11_2012_Polnicka/

Katka Novotná http://lambra.rajce.idnes.cz/Coursingove_zavody_Polnicka_17.11.2012

ABSOLUTNÍ VÍTĚZ RR – JENNA

Jenna

Vítězové jednotlivých kategorií: Výsledky na web Polnička

PSI RR :

 1. Be One´s Boy By Enzo Anima Animal (Richie)….11,97
 2. Be-Lion Hearted Hero Anima Animal (Enzo)….12,21
 3. James z Korycanských skal….12,39

FENY RR:

 1. Jenna….12,06
 2. Bahati Manwë….12,14
 3. Lambra Katama King (Lara)….12,17

VETERÁN RR:

 1. Dusty….11,98
 2. Tusani Ani Pin Lady (Pipi)….13,65
 3. Chinara Al Kham-Sa….14,62

DOROST RR:

1. Bentely Baard Giari Asante….15,08

BABY RR:

 1. Theya
 2. Josefína Ife od Křemence
 3. Fergie Maka-Boma

DOROST PŘÍCHOZÍ:

 1. Majla – australský ovčák – 16,05
 2. Eliška – australský ovčák – 16,87
 3. Bublina – australský ovčák – 16,95
 4. Doverin – australský ovčák – 18,63

BABY PŘÍCHOZÍ:

 1. Cammoras Esspero Coro – luisian.leopard. pes
 2. Medulka – australský ovčák
 3. Amíček – autralská ovčák

PŘÍCHOZÍ NAD 40 cm:

 1. Tara – kříženec….13,36
 2. Ebonnie z Kamilkové zahrady – australský ovčák….13,83
 3. Danny – zlatý retrívr….14,05

PŘÍCHOZÍ DO 40 cm:

 1. Nicky – kříženec….14,38
 2. Boggie Balgaro (Kira)-amstaf….15,94

CHRTI:

 1. Akim – vipet….11,60
 2. Ice Lupíno od Hněvína – vipet….12,35
 3. Dimitrij od Hněvína – vipet….12,37

ABSOLUTNÍ VÍTĚZ PŘÍCHOZÍ NAD 40 cm – Tara – kříženec

Tara

ABSOLUTNÍ VÍTĚZ PŘÍCHOZÍ DO 40 cm – Nicky – kříženec

ABSOLUTNÍ VÍTĚZ CHRTI – Akim – vipet

Akim