Je za námi úplně poslední běhací akce letošního roku. Za nás můžu říct, že byla opět velmi úspěšná, za což děkujeme i Vám všem, kteří jste za námi do Sněžného opět přijeli. Velkou roli v tom opět sehrálo počasí, kdy sice vyloženě nesvítilo slunce, ale ani nebyla velká zima. V odpoledních hodinách se dokonce i vyjasnilo. Na poslední závody se sice nahlásilo méně ridgebacků, ale zato nám přijelo na seznámení se se střapečkem celkem 5 štěňátek, dojeli i noví dorostenci a tak jsme rádi, že je o tento druh sportu, mezi pejskaři, pořád zájem. Menší počet ridgebacků nahradili opět příchozí ať už od stafbulů, pitbulů, kříženců nebo ostatních plemen, kdy jste dojeli opravdu v hojném počtu. Opět jsme si říkali, jak je dobře, že jsme závody rozdělily na dvě skupiny a vše probíhá v daleko větším klidu a pohodě a hlavně, nemusíte tolik čekat, až na Vás opět přijde řada.

Trať byla tentokrát otočená na druhou stranu a děláme to záměrně, aby pesani nebyli zvyklí, že přijedou do Sněžného a hurá, jdu běhat doleva. Proto jednotlivé závody točíme. Škoda, že dráha nejde trochu víc protáhnout, protože by to někteří opravdu potřebovali. Ale na druhou stranu zase pro stafbulíky a jejich menší vzrůst je dobře, že je dráha kratší. Třeba to ještě chlapi nějak vymyslí, abychom to trochu zatraktivnili.

Jinak závodů se účastnilo 30 RR včetně těch 5 šťěňátek, 14 pitbulů a amstafů, 9 stafbulů, 10 příchozích nad 40 cm a 3 příchozí do 40 cm a jedna chrtice, která chodí běhat mimo soutěž. Závody byly velmi zajímavé, protože probíhaly ještě boje o Kvapíky (o tom jiný článek).

Absolutní vítězkou se mezi RR stala AZÍZA CZECH PARADISE RIDGES, majitelů Ivany a Petra Juráskových s časem 14.94

/home/www/rr sport.eu/www/rrsport/wp content/uploads/2015/12/rrsport aziza

Azíza Czech Paradise Ridges v akci.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejrychlejší mezi všemi příchozími byla fenka amerického pitbula ROXY majitelky Veroniky Slezákové s časem 14:89

/home/www/rr sport.eu/www/rrsport/wp content/uploads/2015/12/rrsport roxy

Roxy – americký pitbul

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokud by jste chtěli vědět, za kolik běhala chrtice Silken Withounda – Táňa, tak měla nejrychlejší čas 14.09. Takže jsou holky, ať už Azíza, nebo Roxy, prostě hodně, hodně šikovné!

Za fotky bych opět chtěla hodně moc poděkovat Vlaďce Hovorkové, protože i když nebylo úplně nejchladněji, jak bychom na prosinec očekávali, tak ten posez na zemi  nebyl také nic moc. Nicméně si myslím, že na to inverzní počasí jsou ty fotky opět krásné a určitě Vám udělají radost.

Foto ridgebacků

Foto všech příchozích

Další fotky….pohled z jiné strany od Michala Sedláčka a Aničky Šnýdlové! Také moc děkuji. ZAchycují trochu z atmosféry.

FOTO RAJČE

A teď tabulky s výsledky – závody pro RR :

224 kBVýsledky 5. závody RR

Výsledky závody příchozí:

231 kBVýsledky 5. závody příchozí

 

V příštím roce budeme mít pár malých změn.

  1. absolutního vítěze budeme vyhlašovat součtem  obou nejlepších časů jak u RR, tak u všech příchozích.
  2. tréninky začneme dělat jako tzv. Dogracing…to znamená, že budou mezi dvěma zástěnami umístěny 3-4 překážky jako skočky a pes je za střapečkem bude muset skočit. Výšky budou stavitelné, podle velikosti psa. Zkoušeli jsme to poprvé na Pecce a strašně se to líbilo, tak buď bude vyhlášen trénink v dogracingu, nebo klasický coursing bez zástěny.
  3. ještě popřemýšlím, zda budu otevírat kategorii pro křížence pitbulů, protože ostatní příchozí pak nemají moc velkou šanci.

Jinak ani nevím, zda jsem Vám u toho hektického vyhlašování ve Sněžném stihla poděkovat, že s námi jezdíte. Bez Vás všech by to vůbec nemělo smysl dělat a Vaše hojné účasti pro nás znamenají, že to snad neděláme blbě, i když nejde o žádné oficiální závody na vyběhávání licencí apod.

Na tomto místě opět děkuji všem, kteří se podílí na celém chodu závodů. Nebudu osobně jmenovat, protože Ti co pomáhají, tak ví a já opravdu děkuji, že Petrovi a Honzovi pomáháte a že ženský pomáhají zase mě!!

Takže poslední závody se nesly opravdu v poklidném, ale i soutěživém duchu a já doufám, že za námi budete jezdit i v roce příštím, tedy 2016.