Pořádali jsme letošní první trénink coursingu a upřímně jsem nečekala, že se nám přihlásí tolik ridgebacků. Celkem jich bylo nahlášeno a přijelo běhat 26 RR a 6 psů ostatních plemen. Louky okolo chaty Horka přímo sváděly k tomu, abychom natáhli krásnou a zajímavou trať a myslím, že se to klukům podařilo. Sice jsme před zahájením bojovali s elektrikou, ale chlapi dali hlavy dohromady, změnili pořadí prodlužek a pak zjistili, že byl problém v jističi na chatě, který šikovně spravili a naviják se rozběhl. Takže nám spadl velký balvan ze srdce.

I když jsem si myslela, že půjde vše hladce, tak díky délce trati se občas stalo, že vypadlo lano z kladky a teď se ta vzdálenost opravdu nejevila jako super, protože než jsme to oběhli, aby se zjistilo, která kladka má problém, tak to dalo docela zabrat. Také přijelo hodně psů, kteří viděli naviják poprvé, takže se vše protahovalo.

Tímto bych se chtěla omluvit všem, kteří čekali nějak déle na startu. Možná jsme mohli jet podle čísel, ale pořád to bylo o tom, že začátečníci se prostě seznamovali se střapcem, lanem, navijákem a tak se to vše trochu komplikovalo a ta délka trati byla v tomto případě spíše nevýhodou. I tak jsem ráda, že jste tam vydrželi, psi si zaběhali a snad jste si to užili. Bylo nádherné počasí a vidět běhat psy s nadšením za střapcem, to se snad nikdy neomrzí a ta trať byla opravdu luxusní.

Chci moc poděkovat našemu sporťákovi Honzovi Bukovskému, na kterém tento trénink celý závisel, protože Petr byl po operaci kotníku a i když pouštěl nějaké psy, jinak moc pomáhat nemohl. Takže to vše musel zařídit Honza a také ještě děkuji chlapům, co mu se vším pomohli.

Fotky bohužel žádné nemám. Nebyl, kdo by fotil. Tak jen na FB RR Sportu nasdílím video, které natočil Jirka Švarc, páníček od Degase.

Ještě jednou všem děkuji, že jste dojeli, děkuji za trpělivost na startu a doufám, že těm, co to moc nešlo, že na to úplně nezanevřou. Né vždy se pesani chytnou hned napoprvé. 🙂