A je to tady. Poslední akce letošního roku je za námi a směle můžu říct, že aspoň z našeho pohledu, to byla úspěšná a moc krásná akce. Pokaždé, když děláme zimní akce, tak se opravdu bojíme, jaké nám vyjde počasí. I teď nám předpověď nehlásila nic pozitivního, i když tady na Vysočině v týdnu mrzlo a já si říkala, že není možné, aby o víkendu pršelo! Ale protože se jen tak nevzdáváme, tak jsme se předpovědi nezalekli a kluci postavili super trať a musím je moc pochválit, protože byla opravdu krásná. No, ale sobotní ráno začalo být i tak trochu dramatické, když nám přišla zpráva o půl 6, že venku prší a poměrně dost to namrzá. O půl 8 už mi psaly ženský z Brna, jak to vypadá, že v Brně je hotová klouzačka. Podle radaru to, ale vypadalo, že vše přešlo brzy ráno a přes den by pršet nemělo a tak i závodníci z Brna nakonec v pořádku dojeli a my jsme zahájili finální přípravu závodů, sestavili časomíru a připravili jsme se na nápor závodníků.

Křižanovské středisko je plné stromů a ty byly zahaleny námrazou a trať vypadala velice romanticky. Navíc se dopolední teploty pohybovaly pod bodem mrazu, tak min. RR a příchozí to měli jednodušší, protože byl terén umrzlý a tudíž nebylo blátíčko. Když vysvitlo slunce, tak to byla opravdu velká nádhera. To se ovšem změnilo odpoledne, kdy šla teplota nahoru, námraza ze stromů dolů a terén se změnil v bláto. Jelikož jsou ale všichni bull závodníci zapálení blázni, tak jim tento terén naštěstí nevadil a jen pánečci museli určitě čistit boty a oděv od bláta. Do toho i trochu sprchlo, ale nic dramatického. Takže i odpolední závody proběhly v pohodovém duchu. Nikomu se naštěstí nic nestalo a myslím, že jsme si je opravdu užili všichni.

ABSOLUTNÍM VÍTĚZEM u RR se stal překvapivě pes Arný, 7-mi letý veterán manželů Novotných Aleše a Ilony. O to překvapivější, že je to pejsek zachráněný přes RR SOS, po zlomenině a operaci nohy a dal na frak všem 22 RR, kteří ten den závodili. Čas Árnýho – tedy součet dvou nejrychlejších běhů – 31:55

ABSOLUTNÍM VÍTĚZEM APBT/AST se stala fenka ČITA, majitelky Katky Holubové se součtem dvou nejrychleji zaběhnutých kol – 31:41

ABSOLUTNÍM VÍTĚZEM SBT/ABT se stala fenka BABI, majitelky Beaty Kubeczkové se součtem dvou nejrychleji zaběhnutých kol – 35:26. (fotečku bohužel nemám)

Výsledková listina RR a Příchozí :

Výsledková listina BULL a jejich kříženců:

Fotky většinou Bull od Moniky Pažinové a jsou v odkazu ZDE

Fotky dopoledních závodů od Michala Sedláčka ZDE

Fotky z fotoaparátu Markéty Horákové z JK ANIMALS – ZDE

Všem, kdo jste přijeli, bych ještě jednou chtěla poděkovat za vzornou účast a také za celoroční účast v Kvapíkách, ať už u RR, nebo Bull plemen. Jsem ráda, že jsme za celý rok nemuseli rušit ani jedny závody, že se na žádném závodu, ani tréninku nestalo nic žádnému pejskovi a že prostě snad vše, kromě občasného zlobení časomíry, probíhalo v pohodovém duchu. I když my občas míváme nervy, aby právě vše dopadlo, jak má!

Opět děkuji úplně všem, kdo nám pomáhá, aby ty závody vždy proběhly a i nadále probíhaly v pohodovém duchu. Také moc děkuji našemu sponzorovi, firmě JK ANIMALS, která pro všechny připravila krásné balíčky.

Příští rok začneme závodit v březnu a seriál závodů ukončíme tentokrát v listopadu. Do konce roku vypíšu všechny nasmlouvané termíny a střediska ve kterých budeme běhat a na všechny se budeme v tom roce 2020 moc a moc těšit!