Na naši poslední akci letošního roku do Svitav jsme se hodně těšili. Podle ohlasů z tréninkového běhání v Polničce to vypadalo, že přijede spoustu pejsků a to se také potvrdilo. Přihlášeno bylo celkem 50 psů a i když všichni nedorazili, tak nakonec na svitavském ovále běhalo 44 psů.

No a protože jsme chtěli mít vše připraveno lépe než v Polničce, dorazili jsme do Svitav už v pátek večer, abychom si vše nachystali a ráno nás nic nepřekvapilo. Jenže večer začalo pršet a v nás byla malá dušička, zda se vyplní předpověď počasí, která zrovna na neděli nebyla 2x příznivá a v podstatě se po celém území republiky předpokládaly přeháňky. Ráno byla sice zatažená obloha, ale po dešti ani památka a tak jsme spokojeně odjeli na ovál a začali vše připravovat na závody. A protože to byl Mikulášský coursing, tak nemohl chybět Mikuláš, čerti a andělé. Za realizaci děkujeme Standovi Závodnému v roli Mikuláše, Katce Novotné a Iloně Borýskové za anděly a Katce Šimečkové za čerta. Sobě, jako čertici s červenými vlasy děkovat nebudu 🙂 Naši skupinu doplnili ještě dva čtyřnozí andílci Lara a Bongo a dvá čtyřnozí sobíci Adrenalin a Enzo.

Po focení skupinky se již rozjely samotné závody. Běhala se 3 měřená kola a výsledek tvořil součet 2 nejrychlejších kol. Celou dobu nám přálo počasí a místy svítilo i slunce. A vidět v prosinci lítat vosy, byl aspoň pro mě, zážitek.

Na tomto místě bych ráda poděkovala především naší sponzorce Hance Paclíkové a jejímu internetovému obchůdku www.bedog.cz , která přichystala pro vítěze ve všech kategoriích krásné balíčky a pro všechny pejsky dodala sušené uši. Nakladatelství PLOT ze kterého jsme měli krásné publikace a slevové kupony na nákupy, dále pak Katce Šimečkové za výrobu kokard, Katce Novotné a Iloně Borýskové za perníčky pro všechny a za perníkové medaile pro pejsky a také MVDr. Lucce Peckové za výborný medovník a Zdence Lazárkové za výborný koláč a v neposlední řadě Kačce Sehnalové za zajištění občerstvení – mufiny, guláš, čaje a grog! I díky těmto maličkostem se závody nesly v duchu příjemné atmosféry a užili si to nejen pejci, ale i jejich páníčkové.

Všem, kteří s námi absolvovali poslední akci rr-sportu v roce 2011 děkujeme a těšíme se na setkání při dalších našich akcích v roce 2012!!!

Za fotky děkujeme Katce Šimečkové, jsou zde

Výsledková listina zde

Vítězové jednotlivých kategorií:

Dorost rr :

 1. Maja
 2. Lucas
 3. Afsi

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Psi rr :

 1. Antony
 2. Asad
 3. Enzo

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Feny rr:

 1. Jenny
 2. Mara
 3. Azíza

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Veteráni rr:

 1. Bradley
 2. Hasani

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Příchozí do 40 cm :

 1. Kira
 2. Madla
 3. Denny

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Příchozí nad 40 cm :

 1. Danny
 2. Fin
 3. Amálka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ABSOLUTNÍ VÍTĚZ RR : JENNY

NEJRYCHLEJŠÍ PES DO 40 cm : KIRA

NEJRYCHLEJŠÍ PES NAD 40 cm : DANNY