Ani nevím, čím bych prvně začala. Pokaždé, když pořádáme první závody v roce, tak se trochu děsíme počasí, protože to jediný je strašně nevyzpytatelný. 5 let po sobě nebylo v únoru po zimě ani památka a letošní rok tu zima řádí pěkně od vánoc. Ano je to sice správně a neměla bych se divit, ale pro pořádání závodů to není úplně ideální.

Ani ve snu by mě nenapadlo, že se na první závody nahlásí přes 80 psů. Vždyť přece venku hromady sněhu, pořád mrzne, psa by pomalu nevyhnal a my si pořádáme závody. Trochu jsme s Petrem trnuli, aby vše vyšlo. Z reportů z FB víte, že ve Sněžném v areálu leželo místy kolem 70 cm sněhu a museli jsme domluvit techniku, aby nám trať trochu připravila. Velké díky patří správci areálu, panu Odehnalovi. Ten na místním zemědělském družstvu domluvil nakladač s radlicí, který přes hodinu srovnával terén, abychom mohli v areálu běhat. Bez toho bychom byli úplně nahraní a asi by se neběhalo. Sledovali jsme hodně počasí, protože v pátek hlásili déšť a počasí nic moc. Petr s Honzou měli od pátku dopoledne plné ruce práce, aby dráhu připravili tak, že bude bezpečná a nikomu se nic na tomto podkladu nestane!! Naštěstí se nevyplnila předpověď, že by moc pršelo, jen mírně mžilo a do sobotního rána napadlo trošičku sněhu, ale hlavně nemrzlo, takže terén byl měkký a skvěle připraven. Klobouk dolů, protože vše klapalo, nikdo se nezranil, nikdo nehodil žádné salto, jen to byl pro pesany určitě pekelně těžký terén a tři kola jim daly zabrat.

V sobotu ráno bylo mírně mlhavo, pak trošku sněžilo, ale důležité je, že nepršelo a odpoledne na nás svítilo i trochu sluníčko. Jak jsem psala výše, terén byl výborně připraven, ale pro psy byl hodně náročný. Prvně běh do kopce, kolem chatek už byl terén hodně měkký a sněhu plno, takže vítězství tentokráte brali svalově lépe vybavení jedinci a lehčí psi to měli fakt hodně těžký! Začali jsme běhat přesně o půl 10 a ve čtvrt na dvě jsme odběhali skoro 60 psů. Do 14:00 hod jsme stihli ještě vyhlášení výsledků ridgebacků a příchozích a od 2 hodin už byla připravena další skupina od pitbulů a stafbulů a jeli jsme dál. Ve 4 hodiny bylo po všem. Spokojenost veliká. Sice to bylo náročný, ale protože se nikomu nic nestalo, vše klapalo jak mělo, tak nám spadl kámen ze srdce!

Výsledky RR a příchozí:

[prettyfilelink size=”262 KB” src=”http://www.rr-sport.eu/rrsport/wp-content/uploads/2017/02/rrsport-vysledky-rr-a-prichozi-1.pdf” type=”pdf”]rrsport-vysledky-rr-a-prichozi[/prettyfilelink]

Výsledky Pitbull a Bull:

[prettyfilelink size=”223 KB” src=”http://www.rr-sport.eu/rrsport/wp-content/uploads/2017/02/rrsport-vysledky-bull-a-pitbull.pdf” type=”pdf”]rrsport-vysledky-bull-a-pitbull[/prettyfilelink]

Absolutní vítězem mezi RR se stal:

Bayo Mugambi Kwayera manželů Fiantových s nejrychlejším součtem časů 32.95. Myslím, že Mugi je opravdu příjemně překvapil.

Mugi se svými hrdými pánečky Verčou a Michalem

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejrychlejším psem mezi příchozími byla :

Kříženka labradora a knírače – Mia, majitelky Ilony Kollárové se součtem časů 35.80

MIA s paničkou Ilonkou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejrychlejší psem mezi všemi Pitbull, Bull a jejich kříženci se stala:

JAMIE – kříženka pitbull majitelky Veroniky Vyhnánkové se součtem obou časů 33.85.

JAMIE v akci.

 

 

 

 

 

 

 

 

Všem moc gratulujeme k umístění!

Za fotky u dopoledního běhání moc děkuji Míšovi Sedláčkovi a jsou ZDE

A ještě vkládám fotky od Janči Filipové…myslím, že i když extrém počasí, tak fotky jsou OK….. ZDE

Za fotky od pitbulů moc díky Denise Mejzlíkové a jsou ZDE

SPONZOŘI:

Také bych na tomto místě moc chtěla poděkovat našim sponzorům a to firmě JK ANIMALS, která nám poslala pěkné startovací balíčky a většina cen byla zakoupena u nich v e-shopu.

A také Martinu Bohanusovi a jeho firmě MAG-kynologické potřeby za krásné obojky!! Myslím, že udělali radost a ještě budou dělat radost na dalších závodech.

 

Jinak děkuji opět úplně všem, kdo se podílí na chodu závodů a pomáhají nám, aby vše klapalo!! Sporťáci Honza a Peťa – obr zásluha za to, že se vůbec dalo běhat. Také opět děkuji chlapům, co pomáhali s úklidem tratě. Za kokardy děkuji Hance Paclíkové. Za diplomy Míšovi Fiantovi. Za vybírání peněz Jitce Mrázkové a Margitce Jalové, myslím, že i Evička Čechová pomáhala. V kuchyni se opět činil Aleš Novotný s Ilonou Kollárovou, naše Lucka a Anička Chrenščová. Všem moc díky!!

A myslím, že už se strašně moc těšíme na jaro a první trénink v Radešínské Svratce!