V neděli 16.9.2012 jsme byli pozváni hlavním organizátorem závodů, CHS Saranga a jejím majitelem panem Janem Nábělkem, abychom zabezpečili technickou část závodů Saranga sprint 2012. Tyto závody se pořádají již 5. rokem a jsou organizačně na velmi vysoké úrovni.

Dostihová dráha ve Slušovicích se ukázala jako velmi vhodná pro oba tipy rovinových sprintů a to jak na písku tak i na trávě. Naviják byl natažen na délku 200 m pro dospělé psy, feny a veterány a na 150 m trati běželi psí dorostenci. Byla to pro nás vlastně taková premiéra, protože rovinku jsme u rr-sportu ještě neběhali. Vzdálenost od startu do cíle se zdála opravdu značná, ale většina závodících psů zvádla obě trati bravurně a jen pár jedinců se snažilo z písku utéct na trávu, ale tímto úhybným manévrem ztratili z dohledu střapec a museli si běh zopakovat, což jim určitě vůbec nevadilo.

Myslím, že se závody vydařily a že byli spokojeni jak majitelé psů, tak i organizátoři a v neposlední řadě byli určitě nejvíc spokojení naši zrzaví miláčci, kteří měli pořádnou možnost vybít svoji energii na výborné trati.

Jako výbor rr-sportu děkujeme Honzovi Nábělkovi a CHS Saranga, že jsme se mohli organizačně podílet na tak výborné akci a doufáme, že v příštím roce si závody na stejné trati zopakujeme.