O trénincích není v podstatě moc co psát, protože na trénink jezdí méně psů, atmosféra bývá uvolněnější než při závodech a prostě pejsci si přijedou jen zaběhat.  Ale tento trénink byl zvláštní tím, že jsme zkoušeli naše nové překážky, které bychom chtěli využít v dalším roce při závodech a tak jsme zkoušeli novou disciplínu dogracing. Není to klasický dogracing, tak jak se běhá v Praze, ale přizpůsobili jsme si to tak, aby to pro psy bylo něco nového, zajímavého a zároveň se u toho nezranili. Překážky se dají zvýšit, snížit, když do nich pes narazí, tak se sami sklopí a také se sami postaví.

Je zajímavé, že jak nám vychází počasí na závodech, tak nám moc nepřeje počasí při tréninku, ale tentokrát to asi ani moc těm co přijeli, nevadilo. Původně se nahlásilo přes 40 psů, ale už ráno se mi začali někteří odhlašovat. Ani jsme se nedivili. Mlha, zataženo, sem tam mžilo, po 12 hodině už regulérně občas fest pršelo. Nicméně děkujeme všem, které ani toto extrémní počasí neodradilo od toho, aby si přijeli potrénovat. Bylo Vás přes 30 a děkujeme, že jste to prostě nevzdali a dojeli.

Kluci si dali s tratí opravdu práci a postavili hodně dlouhou dráhu, která kromě překážek vedla i do kopce, takže to nebylo úplně jednoduché a psi si hodně mákli. Skákali skoro všichni a některá menší plemena to prostě brala bokem pod překážkou, přesně jak jel střapec :))) To bylo hodně zábavné. Měli jsme tam i jeden běh s kotouly, kdy všem zatrnulo, zda se psovi něco nestalo, protože prostě běžel s plným nasazením a nestačil dobrzdit, tak nám se svými 57 kg na závěr běhu předvedl snad 4 kotouly. Všem, kdo jsme tam stáli trochu zatrnulo, ale naštěstí se mu vůbec nic nestalo. Jen setrvačnost udělala své. Jinak se ale vše zdařilo, běhalo se až do půl 2, mezi běhy se dalo ohřát ve vytopené chatě u krbu a myslím, že jsme ten trénink v takovém počasí nakonec zvládli i když někteří pánečci opravdu hodně zmokli. Ještě jednou všem moc díky a nejen těm co dojeli trénovat, ale zase i těm co se vším pomáhají. Se stavěním, bouráním trati, obsluhou, vařením v kuchyni, vybíráním peněz….prostě s celým chodem kolem našich akcí!

Fotky sice nějaké fotil Martin Drábek, ale nevím, jestli z nich vůbec něco bude. Jakmile pošle odkaz, tak je sem vložím.

Janča Holoubková natočila na mobil skvělé video běhu její Arletky, kde je vidět celá trať, překážky i to škaredé počasí, které ten ten bylo.  Bohužel video máme nasdíleno jen na FB RR Sportu. Pokusím se, aby mi ho poslala a mohla jsem ho sem vložit.

Pepíček Čech zase nainstaloval kameru na poslední překážku a z toho nějaké videa jsou, ale je to šup, šup a pes je pryč :)) Video je také na FB stránkách klubu. Je moc velké na vložení sem na stránky. Bylo to jen na vyzkoušení a příště musíme kameru umístit tak, aby byl vidět větší záběr běhu.

Jsou před námi už poslední závody v tomto roce a doufám, že tentokrát vyjde počasí!! Pozvánka na akci bude následovat a už teď se na všechny opět těšíme.